banner25

banner26

banner9

banner2

22 Temmuz 2018 Pazar

Endustri Magazin Dergisi yeni sayısı hazırlanıyor.

Delme ve delik işleme takımları sıkı kontrol altında

Walter AG, Walter Capto™ ürün çeşitleriyle delik genişletme ve hassas delik işleme ürün programını geliştirdi.

05 Şubat 2014 Çarşamba 15:50
Bu haber 1375 kez okundu
Delme ve delik işleme takımları sıkı kontrol altında
banner21
banner22
 Takım tezgahları komple işlemeleri gerçekleştirmek için her zamankinden daha fazla çok işlevsel hale gelmektedirler. Bir çoğu piyasada Capto iş miline sahip standart donanımlı olarak bulunmaktadır. Bu nedenle Walter özellikle delik genişletme ve hassas delik işleme ile ilgili takım sistemlerini Capto bağlantılı olarak sevk etmektedir. Capto arayüzü kendi türünde en gelişmiş genel kullanım amaçlı arayüzdür. Bu arayüzü tornalama, doludan delik delme, delik genişletme ve hassas delik işleme veya frezelemede kullanılabilmekte ve bu nedenle döner, hatta sabit parça işlenmesi için, giderek torna tezgahlarında, işleme merkezlerinde ve Multi-tasking olarak adlandırılan tezgahlarda daha çok sık kullanıldığı görülmektedir. Bu tezgahların kullanıcıları tek bir arayüz sistemiyle başka donanıma gereksinim duymadan her çeşit  işlemeyi gerçekleştirebilmektedirler. Beş kavrama ölçüsünde üretilmiş olup, gerek küçük ve gerekse büyük tip tezgahlarda kullanılabilmektedir. Delik genişletme ve hassas delik işleme için müşterinin kendi delik işleme sistemlerine uygun olanı yapmak ve NCT ve ScrewFit bağlantılı tiplerin yanı sıra bu tür Walter Capto™ adaptörleri sunmak Walter için yeterli bir nedendir;

 

Walter Boring : İki kesici uçlu, çift taraflı 20 mm.‘den 640 mm.‘ e kadar olan orta ve büyük boy delikler için delik genişletici takımlar

 

Rijit ve kompakt, kesme kenarına kadar içten soğutma sıvısı beslemeli ve simetrik (z2) veya radyal (z1) kullanılabilen delik işleme sistemi olup, kaba talaş işlemeye uygundur. Geniş kapsamlı bir kesici uç programı, modüler yapıda geliştirmeye açık, örneğin alüminyumdan köprü veya uzatma adaptörlerinin kullanımı sayesinde uygulamada en uygun birleşimlere olanak sağlar.

 

Walter Precision: Tek kesici uçlu, hassas delik işleme takımları

 

Küçük, orta ve büyük boyutlarda mevcuttur, 2 mm.‘ den 640 mm.‘ e kadar olan deliklerde kullanılır. Anolog okunabilir ve son derece hassas olan bu delik işleme sistemi T6‘ ya kadar hassas son işlemelerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayar hassasiyeti 2 mikrondur (µm). Delik çapına bağlı olarak ya delik işleme baraları, kartuşlar ile ya da alüminyumdan köprü tasarımlı olarak kullanılır. Sistem aynı zamanda kesme kenarına kadar içten soğutma beslemeli olup ve ayrıca geri işleme özellikli tasarıma da sahiptir.

 

Walter PrecisionDIGITAL: Tek kesici uçlu, hassas delik işleme takımları

 

3 mm‘den 124 mm‘ye kadar olan deliklerin çok yüksek hassasiyette işlenmesinde kullanılır. Bir optoelektronik kodlayıcı ölçüm sistemi mikron hassasiyetinde tam doğru dijital okuma sağlar. 10 mm.‘ ye kadar delikler için komple karbür delik işleme baraları, büyük çaplar için köprü tasarımlı olarak mevcuttur. Takım 16.000 dev./dk. değerine kadar kullanılabilir. Bakım gerektirmeyen otomatik balans ayarı tam doğrulukta konsantrikliği sağlar. Ayrıca burada içten soğutma sıvısı beslemesi sayesinde soğutma sıvısının hedeflenen kesme kenarına kadar doğru şekilde iletilmesi sağlanır.

Bu delik işleme sistemi ile ilgili Capto ürün çeşitlerini kullananlar bir dizi olanaklardan faydalanırlar; İş milindeki gerilim , küçük konik açılı ISO 26623 standardına göre konik çokgen (poligon) üzerinde gerçekleşir. Bu, yüksek bağlama kuvvetleri ve iyi alın pozisyonu sağlar. Kuvvet çokgenin çevresinde eşit olarak dağılır. Bağlantı kesinlikle boşluksuz olup, +/- 2 mikron (µm) tekrarlanabilirlik doğruluğuna sahiptir ve kendinden merkezlenir, ayrıca özel bir burulma emniyeti gerektirmez. Capto adaptör ayrıca daha kısadır ve böylece diğer adaptörlere kıyasla bükülme dayanıklılığı daha fazla olup, eğiklik titreşimlere bağlı olarak daha düşüktür. Bu özellik, öncelikle yüksek kalitenin beklendiği hassas delik işlemeyi en uygun hale getirir.

Daha az titreşim, daha uzun takım ömrü demektir. Böylece, Capto takımlar daha hızlı ve sorunsuz değiştirilebildiğinden, takım değişim sayısı kendiliğinden azalır, sonunda istenen takım ömrüne erişildiğinde iş süreci kesintileri azalır. Ayrıca kurma süreci de, fazla müdahaleye gerek kalmaması sayesinde en aza indirgenir. Sonuç olarak, Walter Capto™ işleme maliyetlerinde önemli bir düşüşe neden olur, ekonomik açıdan katkı sağlar. 

banner23

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner16
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  banner17
  SAYFALAR
  E-GAZETE
  • Metal Makina Dergisi
  • Hidrolik Pnomatik Dergisi
  ARŞİV
  banner18